Domů  >   >   > 
Logo školy

Střední škola mediální grafiky a tisku, s.r.o.

Beranových 140, Areál Avia objekt č.p. 695
Letňany, 19900
www.medialnigrafika.cz
274 868 770
602 391 649
602 366 687
dudasova@medialnigrafika.cz
sekretariat@medialnigrafika.cz
Typ školy: Soukromá

Výhody studia na škole

 • Lyžařské výcviky
 • Online informační systém (docházka)
 • Online informační systém (klasifikace)
 • Ostatní školní akce
 • Splátkový kalendář školného
 • Sportovní výcvikový kurz
 • Školní sportovní klub
 • Výlety do zahraničí
 • Výměnné pobyty studentů v zahraničí
 • Výuka jazyků v multimediální učebně
 • Zajištění autoškoly

Střední škola mediální grafiky a tisku má více než 65letou tradici a je nástupcem Střední školy polygrafické Praha.
Mezi její významné absolventy se řadí např. fotograf Jan Saudek, herečka Jitka Molavcová, majitel inzertních novin ANNONCE Josef Kudláček atd. Mladší absolventi studují na Vysoké škole uměleckoprůmyslové: Ondřej Brom, Vítek Škop a Tomáš Cikán. Mají vlastní úspěšné firmy: Pavel Fuksa, Karel Drašnar a Petr Bílý...pracují ve větších i menších grafických studiích, nakladatelstvích a tiskárnách.
Škola vyučuje celkem 3 základní maturitní obory: grafický design, multimediální grafika, operátor tiskových technologií. Dále nabízíme učební obory grafik, knihař, tiskař a nástavbu s maturitou: polygrafický průmysl.
Pro přijímací zkoušky do maturitních oborů je třeba doložit průměr výsledků z II. pololetí 8. ročníku a I. pololetí 9. ročníku ZŠ do 2.0 a do učebních oborů do 2.5. Písemné ani talentové zkoušky se nekonají.
Absolventi výše uvedených oborů najdou uplatnění v grafických studiích, reklamních agenturách, vydavatelstvích a nakladatelstvích, tiskárnách a knihárnách. Podílejí se na výrobě tiskovin, jako jsou např. letáky, časopisy, noviny, plakáty, billboardy, ale i elektronické časopisy a knihy, webové presentace a 3D animace.
Střední škola mediální grafiky a tisku se zaměřuje na výuku zejména prakticky. Studenti získají během studia přes 2 500 hodin odborné praxe ve škole i firmách.
Školní vybavení poskytuje ideální podmínky pro studium. Učebny grafiků mají k dispozici téměř 100 počítačů platformy PC i Mac s nejmodernějším grafickým software, který průběžně obnovujeme. Pro výuku tisku využívají žáci moderní tiskové stroje, které najdete v komerčních tiskárnách s obratem desítek miliónů korun, a pro finální knihařské práce máme plně vybavenou knihařskou dílnu.
Ve škole najdete mimo jiné i WiFi připojení po celém areálu a aktivity pro volný čas jako jsou například: Xbox Kinekt, basketbalový koš, pingpongové stoly, bufet s automaty atd. Mimo vyučovací hodiny je umožněna také možnost výroby tiskovin ve školní tiskařské dílně pro osobní účely, přístup do fotografického a grafického atelieru a zapůjčení fotoaparátu Canon D600 (i mimo školu).

Proč studovat právě u Nás?

Jste KREATIVNÍ a baví Vás GRAFICKÝ DESIGN?

Zajímá Vás PROPAGAČNÍ GRAFIKA a MARKETING?

Rádi fotíte a kreativně PHOTOSHOP-ujete svoje snímky?

Chcete pracovat v GRAFICKÉM STUDIU nebo REKLAMNÍ AGENTUŘE?

Pracujete v ADOBE InDESIGNU a ILLUSTRATORU a chcete pokračovat na profi úrovni?

Chcete se OPRAVDU NAUČIT PRACOVAT v ADOBE InDesignu, Illlustratoru a Photoshopu a v Quarku?

…PŘIJĎTE K NÁM NA NĚKTERÝ Z GRAFICKÝCH OBORŮ (bez talentových zkoušek).

Chodíte na jinou SŠ s "počítačovou grafikou" a jste na PC tak 2 hodiny týdně?

....PŘIJĎTE K NÁM A BUDETE U PC/MACu TŘETINU ČASU VE ŠKOLE.

Máte CIT PRO BARVU a chcete TVOŘIT KRÁSNÉ VĚCI S TRVALOU HODNOTOU?

…PŘIJĎTE K NÁM NA OBOR TISKAŘ a OPERÁTOR TISKOVÝCH TECHNOLOGIÍ.

Rádi pracujete rukama, máte cit pro barvu a tvar a pro krásu knih?

…PŘIJĎTE K NÁM na obor KNIHAŘ.…všechny polygrafické maturitní i učební obory pod jednou střechou se špičkově vybavenou tiskárnou, knihárnou, grafickým studiem a fotoateliérem.

Více informací získáte při návštěvě naší školy na dni otevřených dveří. V případě zájmu Nás prosím kontaktujte na čísle:+420 602 275 934,+420 602 366 687.

Stravování

Stravu poskytuje školní jídelna ZŠ Fryčovická, Praha 9 - Letňany cca 7 min. pěšky, nebo 1 zastávka autobusu. Ve škole jsou automaty s bagetami, tyčinkami, studenými i teplými nápoji - doplňované denně.

Ubytování

Ubytování je zajišťováno v v Domově mládeže v Čakovicích Praha 9.

Zajištění praxe

Získáte u nás během studia přes 2 500 hodin odborné praxe ve škole i specializovaných firmách v oboru, který si u nás zvolíte studovat.
Zajistíme vám praxi v (především) pražských grafických studiích, reklamních agenturách, vydavatelstvích, nakladatelstvích, tiskárnách a knihárnách.

Dny otevřených dveří

Dny otevřených dveří v roce 2015:
14.10. 2015 od 14.00 do 18.00
11.11. 2015 od 14.00 do 18.00
5.12. 2015 od 9.00 do 15.00
V případě zájmu o návštěvu SŠMGT mimo výše uvedené termíny nás prosím kontaktujte na čísle:+420 602 391 649, +420 602 366 687 - domluvíme termín, který Vám bude vyhovovat.
Budeme Vás informovat o veškerých podmínkách studia na Naší škole jak v oblasti teoretické, tak praktické.
Popíšeme Vám aktivity školní i mimoškolní, zahraniční praxe i sportovní turnaje, kterých se škola účastní.
V případě zájmu Vás seznámíme s možností obědů v blízké ZŠ Fryčovická případně i s možností ubytování v Domově mládeže v Čakovicích (4 zastávky MHD).
Vše důležité prodiskutujete s ředitelem školy, který Vám zodpoví veškeré dotazy.
Předvedeme Vám moderní polygrafickou technologii, kterou Naši studenti SŠMGT využívají a kterou si můžete i Vy sami osobně vyzkoušet v Našich ateliérech a dílnách v podobě zhotovení např. vlastní velkoplošné fotografie (portrét 32 x 45), fotoknihy, 3D tisk atd. Ukážeme Vám i teoretické učebny a školní polygrafické minimuzeum i výstavky prací našich studentů.

Obory vzdělání

Název oboru [kód] – Školní vzdělávací program
Druh studiaForma studiaDélkaPočet přijímanýchŠkolné
Podrobné informace
Reprodukční grafik pro média [34-53-L/01] – Grafický design
Střední vzdělání s maturitouDenní4 roky6025000 Kč
Charakteristika – grafika pro publikace, obaly, interiér, exteriér Návrh a předtisková příprava běžných tištěných a elektronických publikací, základy webdesignu. Návrh obalů (včetně 3D vizualizace). Návrh grafiky pro POS (propagační a prodejní stojany). Grafika pro reklamní předměty. Grafika pro interiér – reklamní bannery, orientační systémy, tapety, obrazové tapety… Grafika pro exteriér – venkovní bannery, orientační systémy, grafity … Uplatnění: reklamní agentury, nakladatelství, vydavatelství, marketingové oddělení firem, návrhy obalů, návrhy interiérové grafiky, samostatný grafik (freelancer)
Další informace na stránkách školy
Reprodukční grafik pro média [34-53-L/01] – Multimediální grafika
Střední vzdělání s maturitouDenní4 roky6025000Kč
Charakteristika – grafika pro reklamu a propagaci: Návrh a předtisková příprava tištěných materiálů (vizitky, letáky, plakáty, brožury, časopisy, knihy…). Návrh elektronických publikací a webu (www stránky, ebooky, eziny…). Návrh 3D grafiky včetně animace a postprodukce… Pro práci používáme produkční software firmy Adobe: Illustrator a Photoshop pro grafiku, InDesign pro tvorbu stránek, Premiere pro úpravu videa, Cinema4D pro tvorbu animací a 3D grafiky, Dreamweawer pro tvorbu www stránek. Uplatnění: reklamní agentury, webdesign, práce na 3D animacích, reklamách, hrách a aplikacích, nakladatelství, vydavatelství, marketingové oddělení firem, samostatný grafik (freelancer)
Další informace na stránkách školy
Tiskař na polygrafických strojích [34-52-L/01] – Operátor tiskových technologií
Střední vzdělání s maturitouDenní4 roky1025000 Kč
Charakteristika – ovládání konvenčních tiskových technologií a digitálního tisku, řízení polygrafické výroby Praktické dovednosti z ofsetového a produkčního digitálního tisku ofsetových. Seznámení s ostatními tiskovými technikami – flexotisk, hlubotisk, sítotisk. Seznámení s moderními řídícími systémy v polygrafii. Uplatnění: vedoucí tiskař v ofsetové tiskárně, operátor digitálního tisku.
Další informace na stránkách školy
Reprodukční grafik [34-53-H/01] – Operátor grafického studia
Střední vzdělání s výučním listemDenní3 roky2023000 Kč
Příprava v učebním oboru reprodukční grafik vytváří předpoklady k tomu, aby absolvent po příslušné praxi prokázal schopnost rychle se přizpůsobit pracovním činnostem v reklamních agenturách, v reprodukčních a typografických studiích, ve studiích DTP a DTR, ve výrobních úsecích nakladatelství a vydavatelství. Žák naší školy je schopen připravovat a zhotovovat podklady pro tiskové formy pro polygrafickou výrobu včetně digitálního tisku. Uplatnění také najde v oblasti obalové techniky a signmakingu (výroba reklamy). K těmto účelům dokáže ovládat grafické programy Photoshop, Illustrator, Quark, InDesign, Linocolor aj.
Další informace na stránkách školy
Knihař [34-57-H/01] – Operátor dokončujícího zpracování
Střední vzdělání s výučním listemDenní3 roky516000 Kč
Žáci, kteří si zvolili obor knihař, jsou na toto povolání připravováni průmyslovým způsobem ve strojní knihárně, kde se prostřednictvím knihařských zakázek seznamují s jednotlivými knihařskými stroji, např. s drátošicím strojem, elektronicky řízeným skládacím strojem aj. V ruční knihárně se žáci učí ručně vázat např. časopisy, knihy, alba, památníky, obchodní knihové vazby atd. Kromě vazeb se učí speciální knihařské výrobky. Do této oblasti patří podlepování map a plánů, pouzder na knihy, válcová pouzdra na ukládání diplomů, výkresů nebo ukládání vzácných listin, sestavované krabice, kazety, dózy a věnovací desky. Velká pozornost je věnována také paspartám, ať už jde o jednoduché pasparty nebo pasparty s fazetou. Každý knihařský výrobek se musí "převléknout" do nějakého slušivého "kabátu". Tomuto říkáme odborně potahový materiál, který žáci zhotovují podle svého výtvarného cítění. Jedná se především o škrobové a olejové papíry. Ty se používají na libovolný knihařský výrobek společně s dalšími materiály, např. s kůží, plátnem nebo koženkou. Absolventi tohoto oboru jsou schopni obsluhovat nejen knihařské stroje, ale zhotovit i ruční vazbu, paspartu, tenčit kůži, ušít kapitálek a další operace, které jsou pro tento obor nezbytné.
Další informace na stránkách školy
Tiskař na polygrafických strojích [34-52-H/01]
Střední vzdělání s výučním listemDenní3 roky1523000
bsolvent učebního oboru tiskař na polygrafických strojích je schopen se po úspěšném vykonání závěrečné zkoušky orientovat v široké oblasti polygrafické výroby. Zná historický i současný vývoj oboru a rozumí plně struktuře polygrafické výroby, dovede odborně posoudit výrobní podklady co do úplnosti a kvality. Dokonale se orientuje ve výrobní dokumentaci a je schopen samostatně postupovat podle technologického postupu. Orientuje se v základních technických a technologických zařízeních polygrafického průmyslu. Má přehled o polygrafických materiálech, zná jejich sortiment, vlastnosti a praktické užití. Umí seřizovat a obsluhovat základní ofsetové stroje a zařízení, včetně jejich odborného ošetřování, údržby a drobných oprav. Na požadované úrovni se také orientuje v příbuzných polygrafických oborech, tj. v oblasti zpracování obrazu a textu a dokončujícího zpracování. Má přehled o ostatních tiskových technikách (flexotisku, hlubotisku a sítotisku). Umí sestavit a zhodnotit technologický postup výroby u konkrétní zakázky, a to ve všech výrobních fázích, včetně spotřeby materiálu. Vzhledem k širokému odbornému základu, vykazuje náš absolvent vysokou míru flexibility.
Další informace na stránkách školy
Polygrafický průmysl [34-41-L/51]
Nástavbové studiumDenní1 rok3022000
Studium je ukončeno maturitní zkouškou a absolvent získá úplné střední odborné vzdělání. Obsah učiva navazuje na učební obory v oblasti polygrafie (reprodukční grafik, tiskař na polygrafických strojích a knihař). Je zejména rozšířeno a prohloubeno v oblasti všeobecné polygrafické problematiky včetně informace o perspektivních moderních technologiích. Vědomosti získané v oblasti ekonomiky umožňují absolventovi orientovat se v oblasti používaných ekonomických a obchodních pojmů. Znalosti z oblasti práva a psychologie zase umožňují, aby se student dokázal plynule zapojit do obchodní činnosti polygrafické firmy. Všeobecné vzdělání pak pochopitelně vytváří pro úspěšné absolventy nástavbového studia vhodné podmínky pro úspěšný vstup na vysokou školu. Cíle vzdělávání: Absolvent získá základní vybavení pro podnikatelskou činnost v malých a středně velkých polygrafických firmách, získává patřičné znalosti pro výkon funkce technologa, řídícího pracovníka, tiskového produkčního, pracovníka client servisu reklamní agentury a sales managera polygrafické společnosti a stává se perspektivním, vysoce kvalifikovaným zaměstnancem. Podmínky k přijetí: výuční list v některém z polygrafických (nikoliv výtvarných nebo fotografických) oborů (tiskař, grafik, sazeč, knihař).
Další informace na stránkách školy
Lyžák v Alpách Maturantky při předtančení Na pražské florbalové lize Stánek na Schole Pragensis Příprava studentského kalendáře Malířský workshop Poslední zvonění Fotografická soutěž Knihařská dílna Účast na pražském půlmaratonu Školní minigalerie Soutěž Doteky papíru Zájezd do Itálie Stáž v Berlíně Výměnná praxe v Bratislavě Den otevřených dveří GRafická soutěž

Upravit údaje

V databázi máme

Ikona škol
959
Gymnázií, středních škol a učilišt'
Ikona oborů
710
Studijních a učebních oborů
Ikona fotografií
226
Fotografií v galeriích škol
O projektu
© 2007 – 2024, Stredniskoly.eu