Logo školy

Střední škola vizuální tvorby, s.r.o.

Černilovská 7
Hradec Králové - Rusek, 50003
www.vizualskola.cz
495 221 811
info@vizualskola.cz
Typ školy: Soukromá

Výhody studia na škole

  • Online informační systém (klasifikace)
  • Ostatní školní akce
  • Plavecký výcvikový kurz
  • Splátkový kalendář školného
  • Sportovní výcvikový kurz
  • Výlety do zahraničí
  • Výměnné pobyty studentů v zahraničí
  • Zajištění autoškoly

Poskytujeme čtyřleté vzdělávání v uměleckém maturitním oboru 82-41-M/05 GRAFICKÝ DESIGN podle vlastních školních programů BRANDING FLORISTIKY a BRANDING DESIGN jako jediná škola v České republice.
Obor je založen na znalostech estetických pravidel, tvorbě návrhů a vlastní realizaci expozic, dekorací a grafických prací. Důležitou součástí je počítačová grafika, zpracování a úprava fotografií, tvorba letáků, poutačů, loga a reklam.

BRANDING FLORISTIKY - obsahem je umělecká návrhová a realizační tvorba v interiéru a exteriéru na základě estetických principů, sestavování uměleckých instalací, tvorba expozic, kreslení, písmo, počítačová grafika, reklama, propagace, obchod, psychologie prodeje a podobně. Studenti tvoří umělecké projekty a na jejich základě sestavují umělecké instalace a grafické práce. Jedná se o komplexní zaměření na branding a podporu prodeje - využití přírodních i doplňkových materiálů při realizaci uměleckých instalacích a užití uměleckých florálních motivů v grafické práci při tvorbě vizitek, letáků, poutačů, plakátů, katalogů, brožur, bannerů a dalších grafických prací v oblasti floral brandingu.

BRANDING DESIGN se zaměřuje na využití estetiky, počítačové grafiky, fotografie, písma, kresby a psychologie v oblasti vizuální komunikace, moderních logotypů, značek, propagace, marketingu, public relations, reklamy a prodeje. Branding design rozšiřuje u zákazníků pochopení a porozumění pro značku – brand.

Škola jako jediná v České republice nabízí vzdělávání v maturitním programu Floristický design a Branding design. Studenti a pedagogové se pravidelně účastní zahraničních stáží a exkurzí v Německu, Francii, Holandsku, Anglii a Itálii. V odborných předmětech studenti tvoří projekty, instalace a grafické práce, sestavují výstavy, účastní se soutěží a realizují reálné akce v praxi. Součástí výuky jsou předměty návrhová a realizační tvorba, estetická příprava, návrhová a realizační tvorba, figurální kresba, písmo, počítačová grafika, psychologie, ekonomika...
Škola je vybavena profesionální technikou a studenti používají ve výuce velké množství florálních a garfických materiálů. V každé třídě je PC s připojením na internet a dataprojektor. Tři učebny s ICT obsahují 93 osobních počítačů se systémem Windows 10, dále je k žákům k dispozici 50 notebooků Dell, dron DJI RC dron DJI Mavic Pro Platinum, velkoformátový plotter Epson Stylus Pro, grafické tablety Wacom, tiskárna a skener Konica Minolta Bizhub, velkoformátový deskový řezací plotr Graphtec FCX2000 s vakuovou vývěvou, 3D tiskárny Pharaoh XD-30 Massportal a Profi 3D Maker, profesionální řezačka EBA 4860, stroj pro lepenou vazbu V2 - GBM 805 LM. Učebny jsou propojeny se servery Dell a přístupem na internet 40MB/s. Pro výuku počítačové grafiky máme na včech počítačích Adobe CS6 - Photoshop, Illustrator, InDesign, grafický program Zoner Photostudio a Callisto, SketchUp a další software. K dispozici máme množství fotoaparátů: čtyři digitální zrcadlovky Nikon, dva fotoaparáty Olympus PEN1 a PEN2 a Fuji Finepix. Studenti mají možnost využívat počítače kdykoliv. Smluvně je zajištěna tělocvična a 50m bazén. Škola disponuje dvěma sály pro expozice studentské tvorby grafického designu.
Přijímací řízení se skládá z několika částí. Velice důležitý je zájem o zaměření studia - estetiku, kreslení, design, tvorbu, floristický design, počítačovou grafiku. Při návštěvě naší školy ve dnech otevřených dveří (nebo po dohodě v jiném termínu) se studenti a rodiče v rámci pohovoru dozví potřebné informace o škole a studiu.
Svůj zájem o studium na naší škole máte možnost vyjádřit tzv. předběžnou přihláškou.

Stravování

Studenti mají možnost stravovat se ve školní jídelně, se kterou máme uzavřenou smlouvu o stravování.

Ubytování

Ubytování je zajištěno na internátech v Hradeci Králové. Ubytovací kapacity jsou každoročně dostačující. Kvalita ubytování vynikající: vybavené zařízení, stravování, WIFI internet.

Zajištění praxe

Praxi zajišťujeme ve firmách, na smluvních pracovištích, na zahraničních stážích a ve škole.

Dny otevřených dveří

DNY OTEŘENÝCH DVEŘÍ probíhají ve druhé budově školy v Jiráskových sadech v centrum města Hradec Králové.
14.9.2019, 12.10.2019, 5.11.2019, 23.11.2019, 15.2.2020, 28.3.2020, 25.4.2020, 16.5.2020, jinak kdykoli po dohodě nebo na výstavách (29. 11. - 1. 12. 2019, 3.4.-5.4. 2020 a 12.6.-14.6.2020).
Pořádáme PŘÍPRAVNÉ KURZY KRESBY k talentové zkoušce v Jiráskových sadech (9.11.2019, 10.11.2019, 30.11.2019 a 1.12.2019)
https://www.vizualskola.cz/uchazeci/prijimaci-rizeni/

Obory vzdělání

Název oboru [kód] – Školní vzdělávací program
Druh studiaForma studiaDélkaPočet přijímanýchŠkolné
Podrobné informace
Grafický design [82-41-M/05] – Branding design
Střední vzdělání s maturitouDenní4 roky6015000 Kč
Grafický design [82-41-M/05] – Branding floristiky
Střední vzdělání s maturitouDenní4 roky6015000 Kč
Zahraniční exkurze - Berlín Zahraniční exkurze STUDENT POPAI AWARD POPAI - 2. MÍSTO FOTOSOUTĚŽ2 Talent královéhradecké kultury - ocenění Talent královéhradecké kultury Fotosoutěž3 Řezací plotter Graftec Velkoformátová tiskárna Akademie - realiazce Akademie - realiazce2 Řezací plotter Graftec - realizace Akademie - realiazce POP stojanu Senát - florální instalace Senát - Mladý řemeslník roku - ocenění Zahraniční pracovní stáže - Brémy NÁBŘEŽÍ UMĚLCŮ 2018 NÁBŘEŽÍ UMĚLCŮ Národní fotografická soutěž - 1. místo Národní fotografická soutěž - vítězná fotografie Akademie - realiazce3

Upravit údaje

V databázi máme

Ikona škol
959
Gymnázií, středních škol a učilišt'
Ikona oborů
710
Studijních a učebních oborů
Ikona fotografií
226
Fotografií v galeriích škol
O projektu
© 2007 – 2024, Stredniskoly.eu