Domů  >   >   > 
Logo školy

Střední průmyslová škola na Proseku

Novoborská 610/2
Praha 9, 19000
www.sps-prosek.cz
286 028 340
sekretariat@sps-prosek.cz
sps-prosek@sps-prosek.cz
daniela.milotova@sps-prosek.cz
Typ školy: Veřejná

Výhody studia na škole

  • Online informační systém (docházka)
  • Online informační systém (klasifikace)
  • Ostatní školní akce
  • Sportovní výcvikový kurz
  • Výlety do zahraničí
  • Výměnné pobyty studentů v zahraničí
  • Výuka jazyků v multimediální učebně

Nabízíme vzdělání v technických oborech sestavených na základě požadavků praxe. Škola disponuje moderním vybavením a IT technikou pro výuku.

Stravování

Scholarest - snídaně, svačiny, oběd výběr 3-4 jídel

Dny otevřených dveří

12. 12. 2020, 9. 1., 23. 1., 13. 2. 2021 v jídelně školy Novoborská 610/ 2, Praha 9 -Prosek, začátek v 10,00, 10,30 a v 11,00 kdy dostanete informace o škole a přijímacím řízení, následně probíhá prohlídka školy s odborným výkladem.

na DOD je třeba se zaregistrovat na webových stránkách školy

Obory vzdělání

Název oboru [kód] – Školní vzdělávací program
Druh studiaForma studiaDélkaPočet přijímanýchŠkolné
Podrobné informace
Informační technologie [18-20-M/01] – Správa sítí a IT bezpečnost
Střední vzdělání s maturitouDenní4 roky30neplatí se
Příprava žáků je zaměřena na kybernetickou bezpečnost, zabezpečení IT systémů, správu počítačových sítí z pohledu serverů i sítí, návrh a stavbu počítačových sítí včetně optických a bezdrátových sítí, správu mobilních zařízení, na datová centra a skriptování. Současně žáci získají základní znalosti a dovednosti ze všech oblastí informačních technologií.
Další informace na stránkách školy
Informační technologie [18-20-M/01] – Vývoj aplikací
Střední vzdělání s maturitouDenní4 roky30neplatí se
Příprava žáků je zaměřena na vývoj aplikací a her na různých platformách (multiplatformní vývoj), 3D grafiku a animace, herní enginy, virtuální realitu a vývoj aplikací pro virtuální realitu a na zabezpečení aplikací. Současně žáci získají základní znalosti a dovednosti ze všech oblastí informačních technologií.
Další informace na stránkách školy
Strojírenství [23-41-M/01] – Počítačová podpora konstruování
Střední vzdělání s maturitouDenní4 roky30neplatí se
Příprava žáků je zaměřena na aplikací výpočetní techniky ve strojírenském průmyslu. V rámci studia žáci získají teoretické znalosti a praktické dovednosti z technické dokumentace, mechaniky, částí strojů, strojírenské technologie, metrologie a aplikace výpočetní techniky ve všech těchto oblastech. Žáci pracují s počítačovými aplikacemi na podporu konstruování (CAD, CAE), výroby (CAM), metrologie (CAQ) i robotiky (CAR) a v dalších programech spojených s návrhovým procesem. V průběhu 3. a 4. ročníku žáci absolvují volitelné předměty z oblasti konstruování dopravních prostředků (automobilový a letecký průmysl) nebo z oblasti konstruování zařízení pro průmysl 4.0.
Další informace na stránkách školy
Elektrotechnika [26-41-M/01] – Mechatronika (průmyslová automatizace)
Střední vzdělání s maturitouDenní4 roky30neplatí se
Příprava žáků je zaměřena na automatizaci, informační technologie, elektrotechniku, elektroniku a strojírenství. V rámci studia žáci získají teoretické znalosti a praktické dovednosti z různých druhů automatizace, např. z programovatelných automatů, jednočipových počítačů, uživatelských systémů, SCADA systémů. Výuka se věnuje automatizovaným výrobním systémům, pneumatickým systémům, číslicově řízeným strojům, průmyslovým robotům a manipulátorům a robotickým linkám, dále elektrotechnice a elektronice, programování, IoT zařízením v průmyslu a softwarům pro počítačový návrh.
Další informace na stránkách školy
Elektrotechnika [26-41-M/01] – Automatizace měst a budov
Střední vzdělání s maturitouDenní4 roky30neplatí se
Příprava žáků je zaměřena na oblast automatizace mimo průmysl. Zaměřuje se tedy na automatizaci neprůmyslových procesů, které jsou kolem nás, např. chytrá města, inteligentní budovy, dopravní systémy, logistika, apod. Výuka se věnuje automatizačním systémům, které se používají pro automatizaci budov a dalších nevýrobních procesů, inteligentní elektroinstalace, zabezpečovací a kamerové systémy, technické vybavení budov, počítačové sítě, bezdrátové sítě, internet věcí (IoT) a aplikace pro počítačový návrh.
Další informace na stránkách školy

Upravit údaje

V databázi máme

Ikona škol
961
Gymnázií, středních škol a učilišt'
Ikona oborů
978
Studijních a učebních oborů
Ikona fotografií
231
Fotografií v galeriích škol
O projektu
© 2007 – 2022, Stredniskoly.eu